Kunst speelt daarbij een belangrijke rol. Het geeft ontspanning en helpt ons even aan iets anders te denken. Door bijvoorbeeld nieuwe perspectieven te laten zien. Of inspiratie, herkenning of troost te bieden. En het kan de stress van patiënten minder maken en zorgen voor een sneller herstel. Het ziekenhuis werkt daarbij samen met professionele instellingen in de omgeving:
- De Blauwe Schuit Hoorn - wisselende exposities locatie Hoorn
- Dichterskring Waterland - gedichten op schermen in de wachtkamers
- Fotogroep De Purmer - wisselende expositie locatie Purmerend
- Helma van Kleiwee - objecten/schilderijen locatie Hoorn
- Ineke ten Kaate - schilderijen en objecten locatie Hoorn
- Jawek Kwakman - objecten locatie Hoorn
- Bart van den Berg - fotografie locatie Enkhuizen en Hoorn
Dijklander Kunstgroep
Er is een Dijklander Kunstgroep actief in het Dijklander Ziekenhuis. Deze kunstgroep is een advies- en toetsingsorgaan voor de raad van bestuur m.b.t. tot de sfeer en de uitstraling van alle locaties in het Dijklander Ziekenhuis. Alle kunst (schilderijen, beelden, foto’s, etc) in het Dijklander Ziekenhuis vallen onder het beheer van deze groep. Met het beschikbare budget bouwen wij aan een hoogwaardige verzameling schilderijen en beelden.
Exposeren
Op locatie Hoorn en Purmerend faciliteren wij wisselende exposities. Niet alleen professioneel werkende kunstenaars maar ook ontluikend talent en medewerkers krijgen een mogelijkheid om in het ziekenhuis te exposeren. Bij belangstelling om te exposeren in het Dijklander Ziekenhuis kunt u contact opnemen met de Kunstgroep via kunstcommissie@dijklander.nl. Deze groep beoordeelt alle expositieverzoeken en streeft naar kwaliteit en diversiteit en bepaalt de locatie. Bij instemming worden met de kunstenaar nader afspraken gemaakt en vastgelegd.
Voor exposeren in het ziekenhuis geldt:
- de kunst mag niet confronterend of aanstootgevend zijn.
- maximaal een periode van 4 maanden
- de kunstwerken blijven de gehele periode hangen
- de kunstenaar ontvangt geen vergoeding voor de expositie
- de kunstwerken zijn niet verzekerd door Dijklander Ziekenhuis
- verkoop kunstwerken gaat via de kunstenaar